ECO upratovanie

"na prírode záleží"

ECO UPRATOVANIE 

Chémia nás zaplavila v poslednej dobe natoľko, že ju už berieme ako normálnu súčasť našich životov. Vždy to tak, ale nebolo. V minulých stáročiach ľudia vôbec nepoužívali biologicky ťažko rozložiteľné chemické prostriedky ako teraz. Začneme si ju všímať až vtedy, kým nám nezačne spôsobovať zdravotné ťažkosti. Pokiaľ ste aj vy prišli na to, že zdravo k životnému prostrediu znamená v prvom rade zdravo k vášmu telu a mysli, máme pre vás riešenie. Ponúkame vám ekologické upratovanie a čistenie, ktoré pamätá na prírodu a aj na vašu zdravotnú stránku a vašich najbližších.

S úplným minimom chémie alebo úplne bez chémie vám poupratujeme celú firmu alebo domácnosť.

EKO upratovanie sa vykonáva nasledovnými spôsobmi:

  • čistením pomocou čistiacich prostriedkov bez chemikálií alebo podľa vášho výberu s úplným minimom
  • čistením parou

Chemikálie v bežne používaných prípravkoch

Čo obsahujú čistiace prostriedky, ktoré bežne používame v našich domácnostiach pri upratovaní? Poškodzujú čistiace prostriedky naše zdravie? Aké zdravotné následky môže mať používanie lacných čistiacich prostriedkov? Aké čistiace prostriedky môžeme používať? Aj na tieto otázky Vám rada zodpoviem v tomto článku!

Celý život sme zvyknutí používať bežné čistiace prostriedky, ktoré na nás číhajú z rôznych reklám. Čo však v reklamách nie je uvedené je fakt, že mnohé, respektíve väčšina z nich obsahujú látky, ktoré nám spôsobujú rôzne ochorenia. Domácnosť po použití týchto prostriedkov nepochybne vyzerá skvele a čisto (naoko, pretože sa baktérie voči nim stávajú časom rezistentné), ale v konečnom dôsledku sústavným používaním týchto materiálov neustále žijeme v toxickom, pre nás nebezpečnom prostredí. Tu je pár príkladov, čo všetko môžu prostriedky, ktoré bežne používame obsahovať.

Univerzálne čistiace prostriedky

Obsahujú amoniak, o-fenylfenol, DEA, TEA, dechtové farbivá, parabény, parfumy, detergenty, d-limonén. Ich časté používanie sa neodporúča.

Prostriedky na čistenie nábytku a podlahy

Obsahujú karcinogénny nitrobenzén, fenoly, propán, bután, ropné deriváty, terpentín, morfolín, parfumy.

Prostriedky na čistenie okien

Väčšina obsahuje amoniak, dechtové farbivá, vosky.

Prostriedky na čistenie WC

Obsahujú chlorid amónny, dichlórbenzén, kyselinu chlorovodíkovú vyvolávajúcu kašeľ a ťažkosti s dýchaním, síran sodný vyvolávajúci astmatické záchvaty.


Opýtajte sa na naše služby

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.